Almanya Hessen Eyalet Sağlık Bakanı, camilerde ‘aşı olun’ çağrısı yaptı

Almanya Hessen Eyalet Sağlık Bakanı, camilerde ‘aşı olun’ çağrısı yaptı

ABONE OL
Kasım 19, 2021 16:12
Almanya Hessen Eyalet Sağlık Bakanı, camilerde ‘aşı olun’ çağrısı yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya’nın Hessen eyaletinin 26 farklı şehrinde bulunan camileri ziyaret eden Hessen Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanı Kai Klose, bugün Frankfurt yakınlarında bulunan ve çoğunlukla Türklerin ile Kuzey Afrikalı Müslümanların yaşadığı Dietzenbach kasabasındaki 2 camiyi ziyaret etti.

Bakan Klose’ye ziyaretlerinde, Türk Alman Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Solak, TDG İkinci Başkanı Profesör Dr. Klör, Profesör Dr. Ernst Hanisch, Offenbach Bölgesi Yetkilisi Dr. Khatera Samad ve Dietzenbach Belediye Meclis Üyesi eşlik etti.

Cuma vakti Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’e bağlı Dietzenbach Fatih Camisinde Türk vatandaşlarıyla ve Faslı Müslümanların ağırlıkta bulunduğu Tevhid Camisindeki cemaatle bir araya gelen Klose, koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için aşının çok önemli olduğunu belirtti.

“ALMANYA’DA KULLANILAN AŞILAR GÜVENLİ”

Hessen Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanlığı ile Türk Alman Sağlık vakfının ortaklaşa düzenlediği bilgilendirme etkinliklerine katılan Klose, koronavirüsle savaşmanın sadece siyasilerin vazifesi olmadığını, toplumun her kesiminin salgınla mücadele etmesi gerektiğini, ancak birlikte hareket edilirse salgınla baş edilebileceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Aşı olmak salgına karşı hijyen, mesafe ve maske gibi kurallarından sonra en iyi koruma yöntemidir. Aşı, koronavirüsten korur, Almanya’da kullanılan aşılar güvenli ve yan etkisi olmayanlardır.


“YOĞUN BAKIMDAKİ HASTALARIN YÜZDE 90’I AŞISIZLARDAN OLUŞUYOR”

Camilerde maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulanmasından dolayı teşekkür eden Klose, camilerde yapılan aşı etkinliklerinden dolayı Türk Alman Sağlık Vakfına da teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.