Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP’ye verilecek her taviz, Kandil’e verilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP’ye verilecek her taviz, Kandil’e verilir

ABONE OL
Mart 29, 2023 21:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP’ye verilecek her taviz, Kandil’e verilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ensonhaber.com

A Haber ve ATV ortak yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteciler Hilal Kaplan, Okan Müderrisoğlu, Şebnem Bursalı, Melih Altınok ve Salih Nayman’ın gündeme dair sorularını yanıtladı.

HDP’nin de Millet İttifafakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamasını değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Milletim, hesabı 14 Mayıs’ta bunlardan soracak”

Bunlar ne millidir ne yerlidir. Askerimize bu tür hakarette bulunanlar biraz ağır olacak ama vatan hainidir. Vatanını sevmek gibi bir derdi yok. Bunlar asker düşmanıdır, jandarmanın polisin düşmanıdır. Bunların kimler olduğu belli. Bay bay Kemal’in kimi ziyaret ettiği belli. Kimi ziyaret ediyor? Terörün parlamentodaki uzantılarını ziyaret ediyor. Acaba buradan ne elde edecek? Kandil’in ne tür açıklamalar yaptığı ortada. Demek ki biz devlet olarak doğru yoldayız. Çünkü onlar bizim silahımızı kötülüyor. Bu silah teröristler için kullanılıyor. Nerede bir terörist varsa tepesine ineceğiz. Ana muhalefetin başındaki zat ‘Demirtaş’ı Apo’yu ‘ kurtarmaktan bahsediyor. Sen nerede dolaşıyorsun? Diyarbakır’daki o yavrularımızı öldürenler, bu Demirtaş’ın talimatıyla sokağa dökülmedi mi? Onları şehit etmediler mi? Meral Hanım da içerisinde olmak kaydıyla, 6’lı masa şimdi 7 oldular, bunları nasıl çıkaracaklarının planını yapıyor. Benim milletim bu hesapları yapanlara yol vermeyecektir. Gereken hesabı da 14 Mayıs’ta bunlardan soracaktır.

“HDP’ye verilecek her taviz, Kandil’e verilmiştir”

HDP’ye verilecek her taviz PKK’ya; yani Kandil’e verilmiş demektir. Aylar önce masanın altında bir yedinci ortak var demiştim. Belki birileri onu hiç kaale almadı. Yedinci ortak şu anda tam manasıyla ana muhalefetin başının ziyaretiyle ortaya çıkmış oldu. Partisinde veya parti genel merkezinde ziyaret değil; parlamentodaki grup odasında kendilerini ziyaret etti. Kendi ifadeleriyle kumar masasındakilerinin sadece HDP’ye değil her birinin bir diğerine bakışı da arızalı. Meral Hanım esip gürlüyorsun. Hani kumar masası, hani noter? Ne oldu sana! Niye geri vitese taktın da dönüp masaya oturdun?

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.