DOĞU AKDENİZ’DE EN GÜÇLÜ TÜRKİYE

ABONE OL
Nisan 17, 2021 13:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail’de yapılan araştırmalar sonucunda Türk donanması, Doğu Akdeniz’de ki en güçlü olduğu öğrenildi.

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin gücü bir kez daha gözler önüne serildi.

İsrail’deki Hayfa Üniversitesi Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından hazırlanan ve Ocak 2021’de yayımlanan araştırmaya göre, Türk donanmasının, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma olduğu belirtildi.

Araştırmada son yirmi yılda Türk donanması, çehresini ve gücünü değiştirdiği, Türk Deniz Kuvvetlerindeki bu değişikliğin, tasarlanan denizcilik stratejisinin bir meyvesi olduğuna dikkat çekildi.

TEL AVİV YÖNETİMİ UYARDI!

“Türkiye’nin artan deniz gücünün, İsrail için gelecekte potansiyel bir tehdit ve meydan okuma oluşturacağı” hipotezinin de tartışıldığı araştırmada, Tel Aviv yönetiminin, “bu muhtemel tehdidi” ciddiye alması gerektiği uyarısı yapıldı.

İsrail deki üniversite araştırdı: Doğu Akdeniz in en güçlüsü Türk donanması #2
İsrail deki üniversite araştırdı: Doğu Akdeniz in en güçlüsü Türk donanması #3

TÜRKİYE, İSRAİL KARŞISINDA ÜSTÜNLÜK SAĞLAYACAK

Araştırmada, “Ankara’nın filosunu birkaç yıl içinde gelişmiş 6 denizaltıyla güçlendireceği, Türk Deniz Kuvvetlerinin böylece 12 ila 14 gelişmiş denizaltıya sahip olacağı ve bu durumun İsrail karşısında Türkiye’ye büyük bir üstünlük kazandıracağı” kaydedildi.

Türk donanmasının vurucu gücüne ve müdahale kabiliyetine de işaret edilen araştırmada, Türk Deniz Kuvvetlerinin, Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye eşsiz bir hücum kabiliyeti sağlayacağı ifade edildi.

Kaynak: ensonhaber.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.