DOLAR 19,0948 0.22%
EURO 20,5687 0.31%
ALTIN 1.198,87-1,07
BITCOIN 5338280,80%
İstanbul
14°

AÇIK

16:43

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

NİHAT DOĞAN ; “BÖLÜCÜ VE FAŞİST BİRİYLE ASLA BARIŞMAM”

NİHAT DOĞAN ; “BÖLÜCÜ VE FAŞİST BİRİYLE ASLA BARIŞMAM”

ABONE OL
Aralık 8, 2021 20:05
NİHAT DOĞAN ; “BÖLÜCÜ VE FAŞİST BİRİYLE ASLA BARIŞMAM”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

   Flash Tv’ de yayınlanan “Seyhan SOYLU ile AL SANA HABER”, Türk televizyonlarının en olaylı, sansasyonlu programı olmayı kısa sürede başardı. Hafta içi her gün saat 15.30 – 17.30 arası canlı olarak yayınlanan programa her gün farklı ünlü simalar yorumcu olarak katılıyor. Neredeyse her yayında bomba haberlere imza atılıyor.

Seyhan Soylu’ nun moderatörlüğünü yaptığı “AL SANA HABER” Programı ilk başladığında Nihat Doğan, Ebru Polat, Tuğba Ekinci ve Bahar Candan’ı yorumcu olarak seyirci ile buluşturmuştu. Geçtiğimiz haftalarda Nihat Doğan ile Tuğba Ekinci KÜRT – TÜRK olayı gündeme damgasını vurmuştu. 

Tuğba Ekinci” Bugün 10 Kasım Atatürk’ün çocuklarıyız biz, bugün özel bir gün bölücülüğü bırak, bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez Nihat Doğan, Burası Türkiye ve hepimiz önce Türküz” diyerek elindeki Türk Bayrağını alıp Nihat Doğan’ın üstüne yürümüştü. Araya Seyhan Soylu girerek:” Kimse öyle bir şey demek zorunda değil. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Hiç kimse Türk olmak zorunda değil. Türk bayrağı hepimizim bayrağı. Bu ülkede 21 milyon Kürt var.’’ demişti. Tuğba Ekinci İstiklal Marşını söyleyerek stüdyoyu terk etmiş, herkes şok olmuştu. Tuğba Ekinci bu hareketiyle sosyal medyada milliyetçiler tarafında tebrik sözleriyle TT olmuştu.

Dün ise “AL SANA HABER” de program Mehter takımı Hücum marşıyla açılmış, stüdyodaki herkes gibi izleyicilerde şaşkınlık içindeydi. Seyhan Soylu’ nun izleyiciye büyük bir sürprizi vardı. 

Seyhan Soylu açıklama yaparak; “Programa Milliyetçi, Ülkücü cenahtan Tuğba Ekinci için telefonlar yağdı. Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları, Osmanlı Ocaklarına mensup kişiler tarafından “Tuğba Ekinci’yi programda görmek istiyoruz” diyerek yoğun baskılar geldi. “AL SANA HABER’ de Cinsiyet, Renk, Etnik Kimlik, Mezhep ideolojik saplantılar ayrımcılık istemiyorum. Tuğba hanım bu gerilim bitene kadar bir müddet dinlensin istemiştik ve bugün artık sevenleriyle buluşma vakti geliyor. İşte size büyük sürprizim Tuğba Ekinci AL SANA HABER’ e geri döndü. Biz Kürt ve Türk kardeşiz.” diyerek Tuğba Ekinci’ yi davet etmiş, Tuğba Ekinci Mehteran Takımı İzmir Marşı eşliğinde stüdyoya girdiğinde alkışlar kopmuştu. Ortamda yoğun milli duygular ile birlikte Tuğba Ekinci gözyaşlarını tutamayıp ağlamıştı. Seyhan Soylu, “Nihat Doğan’ı da davullarla zurnalarla folklorlarla karşılayacağım. O da benim kardeşim” diyerek “Türk- Kürt ayrımı artık olmasın. Biz Türkiye’yiz ve bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Programımda da hiçbir ırkçılık söylemine müsaade etmeyeceğim.” diyerek ikili arasındaki tartışmaya son vermek istemişti.

Bugün yayında yine olanlar oldu. Olayların bitmediği “AL SANA HABER” de bugün yorumcu Nihat Doğan vardı ve tartışma yeniden alevlendi. Nihat Doğan Seyhan Soylu’ ya “Tuğba Ekinci’yi neden Mehteran Takımıyla karşıladın? Sen bir faşisti nasıl Mehter Marşı ile karşılarsın? Mehter tek bir ırkın değil bir ulusun bir kavmin marşıdır. Tuğba Ekinci bölücü bir faşisttir. O zaman Hitler’i de mi anacaksın? Hitlerden farkı yok. “Kürt mürt yok önce Türküm diyeceksin” diyerek bayrakla üstüme yürüyen faşist bir düşünceyi nasıl Mehter Marşıyla özdeşleştirirsin? Sanki bir za” diyerek serzenişte bulundu.

Seyhan Soylu ise; “Ben şunu söylemek istiyorum. Mehter hem Kürdün hem Türkün hem Abazanın, Arnavutun, Boşnağın, Lazın, bizi temsil eden ne kadar ırk varsa bizi temsil eden önemli bir unsurdu. Ayrıca ben ne seni ne de Tuğba’yı bölücü olarak görebilirim.” derken Nihat araya girerek; “Beni Mehterle karşılasaydın çok daha şık olurdu.” dedi.

Seyhan Soylu bunun üzerine” Onu neyle karşılasaydım o zaman dedi?”

Nihat Doğan; “Bilmiyorum faşistlerin marşı neyse onunla karşılayacaktın.”

Seyhan Soylu; “Bence çok güzel oldu, çok da güzel olumlu tepkiler aldık. Her şeyden önce Tuğba Ekinci ile kardeşsiniz” dedi.

Nihat Doğan; “Ben kimseyle kardeş değilim. Faşist biriyle asla kardeş olmam. Herkesle olurum ama onunla olmam. Onun zihniyetindeki biriyle olmam. Herkesin kalkanı bayrak olmuş” derken konuk yorumcu ve gazeteci Bilal Özcan, Nihat Doğan’a; “Ya siz barışmadınız mı Tuğba ile? Seyhancığım barıştıramadın mı bunları hala? diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştı.

Seyhan Soylu; “Ben barışacaklarına hala inanıyorum Bilal abi. Nihatcığım tamam bir dahakine sana da Mehter getireyim” dedi.

Nihat Doğan masaya vurarak; Mehteri getireceksen bana getireceksin. Mehter benim. Çünkü ben Kürdüm, Türküm, Abazayım, Boşnağım, Aleviyim, Arabım, ben herşeyim. Tuğba’nın yaptığı Faşizmdir. Meşrulaştırmayın.” derken Seyhan Soylu” O zaman Tuğba’nın avukatlığını ben yapayım. O gün sende o bayrağı eline alıp ben de Türkiye Cumhuriyeti’nde bir Kürdüm deseydin bu olay buralara kadar gelmeyecekti. Kız kötü bir şey yapmadı” dedikten sonra Nihat Doğan; “Seyhancığım, o bayrağı bana Tuğba gibi faşistler veremez. Hiç kimse başka bir ırkın üstüne bayrak üzerinden yürüyemez. Alevi de Aleviyim diyemeyecek önce ben Türküm sonra Aleviyim diyecek. Bu faşistliktir. Ben ona o zaman sen de “Ne Mutlu Kürdüm de” bakayım dediğimde ‘Olur mu canım, niye diyeyim, ben Türküm’ diyor.” diyerek ekranlarda hararetli bir şekilde tartışma büyümeye devam etti.  

En az 10 karakter gerekli