Ressam Serap Durmaz’ın “Maristematik Senfoni” Adlı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu.

Ressam Serap Durmaz’ın “Maristematik Senfoni” Adlı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu.

December 23, 2022 12:01
Ressam Serap Durmaz’ın “Maristematik Senfoni” Adlı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu.
0

BEĞENDİM

Ressam Serap Durmaz’ın “Meristematik Senfoni” adlı kişisel resim sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü’nde sanatseverlerle buluştu.

 

Serap Durmaz, “Meristematik Senfoni” adlı resim sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü sergi salonunda sanatseverlerle buluştu. Ressam Serap Durmaz’ın kişisel sergisi 17 Aralık’ta düzenlenen kokteyl ile açıldı.

 

Resim sanatındaki yolculuğunun yanı sıra Önder Paker Akademi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi bulunan, uzman sosyolog Serap Durmaz; spikerlik, sunuculuk ve oyunculuk da yapıyor.

 

Sanatın içinde yaşamanın keyfini yaşayan ve ürettikleri ile büyük beğeni toplayan Serap Durmaz’ın yeni yıl öncesi düzenlenen sergisi büyük ilgi topladı.

 

Ressam Serap Durmaz, sergi öncesi yaptığı açıklamada “Resim sanatı kelimelerle anlatamadıklarımı tuval üzerinden dünyaya duyurmamı sağlıyor. Kendi iç dünyamı, hayatın farklı kesitlerini özellikle soyut yönlerini resim üzerinden paylaşmayı seviyorum. Yeni yıla doğru düzenlediğimiz sergi sanatseverlere yeni bir enerji farklı bir bakış sunmuştur umarım.” dedi.

 

Serap Durmaz, eserlerinde insanın ve hayatın soyut halini tablolarına aksettiriyor. Eserlerindeki derinlik ve farklı boyutlar kimi zaman canlı renklerle kimi zaman da hayatın/insanın/evrenin dramını anlatan daha ‘karamsar’ renklerle tuvale düşüyor. Serap Durmaz özellikle akrilik boyanın akışkanlığını hayatın doğal ritmine uydurmayı ustalıkla başararak eserlerinde tüm karmaşayı ve bu karmaşa içindeki ahengi anlatmayı başarıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.