SOFTBANK,NORVEÇLİ ROBOT ŞİRKETİNDEN HİSSE ALDI

ABONE OL
Nisan 7, 2021 11:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Japon telekomünilkasyon hizmetleri şirketi Soft Bank, Norveç’teki  robot teknolojisi şirketi AutoStore’un hisselerinin yüzde 40’ı için 2.8 milyar dolar karşılığında anlaşma sağladı.

Tokyo merkezli halka açık telekomünikasyon şirketi olan SoftBank, genellikle yaptığı dev yatırımlarla karşımıza çıkıyor. Şirket, şimdilerde robotik alanında yeni bir yatırıma daha imza attı.

Softbank, Norveç merkezli robot teknolojisi şirketi AutoStore’un hisselerinin yüzde 40’ını 2.8 milyar dolara satın alıyor.

DEĞERİNDE ARTIŞ OLACAK

SoftBank, Norveçli AutoStore’un hisselerini şirketin çoğunluk hisselerinin sahibi Thomas H. Lee (THL) Partners ve EQT Private Equity’nin de dahil olduğu diğer yatırımcılarla bağlantılı fonlardan satın alacak. Böylece AutoStore’un toplam değeri 7.7 milyar dolara yükselecek.

1996’da kurulan AutoStore, şu ana kadar 35 ülkeye 20 bin robot tedarik etti ve şirketin büyük müşterileri arasında Puma, Best Buy ve Siemens bulunuyor.

 

 

Kaynak: Ensonhaber.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.