TUĞBA EKİNCİ CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.

TUĞBA EKİNCİ CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.

ABONE OL
Aralık 7, 2021 20:28
TUĞBA EKİNCİ CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

   Flash Tvde yayınlanan “Seyhan SOYLU ile AL SANA HABER”, Türk televizyonlarının en olaylı, sansasyonlu programı olmayı kısa sürede başardı. Hafta içi her gün saat 15.30 – 17.30 arası canlı olarak yayınlanan programa her gün farklı ünlü simalar yorumcu olarak katılıyor. Neredeyse her yayında bomba haberlere imza atılıyor.

Seyhan Soylu’ nun moderatörlüğünü yaptığı “AL SANA HABER” Programı ilk başladığında Nihat Doğan, Ebru Polat, Tuğba Ekinci ve Bahar Candan’ı yorumcu olarak seyirci ile buluşturmuş ve Nihat Doğan ile Tuğba Ekinci KÜRT – TÜRK olayı gündeme damgasını vurmuştu. 

Tuğba Ekinci” Bugün 10 Kasım Atatürk’ün çocuklarıyız biz, bugün özel bir gün bölücülüğü bırak, bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez Nihat Doğan, Burası Türkiye ve hepimiz önce Türküz” diyerek elindeki Türk Bayrağını alıp Nihat Doğan’ın üstüne yürümüştü. Araya Seyhan Soylu girerek:” Kimse öyle bir şey demek zorunda değil. Lütfen, rica ediyorum. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Hiç kimse Türk olmak zorunda değil. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Ben Kürdüm, ben Türküm, ben Lazım, Çerkezim, Abazayım, Boşnağım, Arnavut’um. Ve Türk bayrağı hepimizim bayrağı. Türkiye Cumhuriyeti bayrağının tek olduğunu, Misak-ı Milli’ nin bölünmez olduğunu herkes bilmek zorunda. Bu ülkede 21 milyon Kürt var. Kimsenin Türküm demek gibi bir zorunluluğu yok.’’ demişti

Tuğba Ekinci İstiklal Marşını söyleyerek stüdyoyu terk etmiş, ekrandaki izleyiciler gibi stüdyodaki tüm teknik ekip dahil yorumcular da şok olmuştu. Tuğba Ekinci bu hareketiyle sosyal medyada milliyetçiler tarafında tebrik sözleriyle TT olmuştu. 

Bugün ‘’ ALSANA HABER ‘’de program Mehter takımı Hücum marşıyla açıldı. Stüdyodaki herkes gibi izleyicilerde şaşkındı. Seyhan Soylu’ nun izleyiciye büyük bir sürprizi vardı. 

Seyhan Soylu; “Programın Milliyetçi, Vatanperver, Ülkücü cenahtan Tuğba Ekinci’ ye tebrik telefonları yağdı. Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları, Osmanlı Ocaklarına mensup kişiler tarafından “Tuğba Ekinci programda onu görmek istiyoruz yoğun baskıları geldi. “AL SANA HABER’ de Cinsiyet, Renk, Etnik Kimlik, Mezhep ideolojik saplantılar ayrımcılık istemiyorum. Tuğba hanım bu gerilim bitene kadar bir müddet dinlensin istedik ve bugün artık sevenleriyle buluşma vakti geliyor. Ve Milliyetçi tayfa o geliyor. İşte size büyük sürprizim Tuğba Ekinci AL SANA HABER’ e geldi. Bundan sonra her Pazartesi ve Çarşamba günleri Nihat Doğan, her Salı ve Perşembe günleri Tuğba Ekinci programımızda yer alacak. Biz Kürt ve Türk kardeşiz. Aslında ikisi de aynı şeyi söylüyorlar, ama aynı Türkiye gibi maalesef birbirimizi dinlemediğimizden bu kargaşalar, tartışmalar oluyor. Biz kardeşiz. Asla iki toplumunda, onların sevdiği sanatçılarında arasında Husumet olamaz. Bugün Tuğba Ekinci ile mehter yarın davul, zurna ile halay ile Nihat Doğan biz bu yüzden Türkiye’yiz. İşte Tuğba Ekinci İzmir Marşı ile geliyor.’’ dedi.

Tuğba Ekinci stüdyoya girdiğinde alkışlar koptu. Ortamda yoğun milli duygular ile birlikte Tuğba Ekinci gözyaşlarını tutamayıp ağladı. Stüdyoda İzmir Marşı ve Ölürüm Türkiye’m eşliğinde herkes duygulandı. Seyhan Soylu, “Nihat Doğan’ı da davullarla zurnalarla folklorlarla karşılayacağım. O da benim kardeşim” diyerek “Türk- Kürt ayrımı artık olmasın. Biz Türkiye’yiz ve bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Programımda da ırkçılık söylemlerine müsaade etmeyeceğim.” dedi.

Tuğba Ekinci ise; “Beni destekleyen mesaj atan yanımda olan herkese ve AL SANA HABER ekibine çok teşekkür ederim. Beni çok güzel karşıladınız. Çok duygulandım. Çok gururlandım” diyerek AL SANA HABER programında tekrar yerini aldı…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.