DERYA YANIK, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI OLDU

ABONE OL
Nisan 21, 2021 09:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yer alan karara göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Bakanlığın iki ayrı Bakanlığa ayrılmasıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık oldu.

 

Günlerdir beklenen kabine değişikliği Resmi Gazete’de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararına göre;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iki bakanlığa ayrılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi.

CESUR AÇIKLAMALARIYLA ÖNE ÇIKIYORDU

Avukat Derya Yanık, tartışma programlarında söz konusu haksızlıklara karşı yaptığı cesur açıklamalarıyla öne çıkmıştı.

 

DERYA YANIK KİM ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1972’de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Yanık, 1995’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve Aralık 1996’da İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamladı.

 

Serbest avukat olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yanık, 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

Kaynak: ensonhaber

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.